Zakopane dla nowego turysty

Zakopiańskie szlaki pełne są turystów niezależnie od pory roku. Latem odwiedzane są głównie przez rodziny, zimą góry przyciągają narciarzy, a wiosną i jesienią wyjazdy organizują szkoły i seniorzy.

Zakopane, pomimo małej ilości stałych mieszkańców, bez przerwy tętnią życiem. Jak czas powinien spędzić turysta, który po raz pierwszy decyduje się odwiedzić nasze góry? Jeżeli nie ma on zbyt dobrego przygotowania fizycznego, dobrym początkiem będzie wyprawa na Gubałówkę. Widok ze szczytu tej góry rozciąga się na całą panoramę polskich Tatr, od Czerwonych Wierchów, przez Giewont, aż po wysokie Tatry Wschodnie.

Warte uwagi są również tatrzańskie doliny, zwłaszcza Kościeliska oraz Chochołowska. W obu znajduje się schronisko, w którym zmęczony trudem wędrówki turysta może zaznać odpoczynku.

A gdy pogoda nie dopisze? Restauracje i kawiarnie na najpopularniejszym polskim deptaku, Krupówkach, z otwartymi ramionami przyjmą każdego, oferując przepyszną regionalną kuchnię bogatą w baraninę i owczy ser. Zakopane to nie tylko stolica Tatr, to istna stolica całej polskiej turystyki!