Tego nie wiedziałeś o Narwiańskim Parku Narodowym

Kto ceni sobie piękne widoki i przyrodnicze skarby, ten z pewnością chętnie odwiedzi Narwiański Park Narodowy. W trakcie wycieczki po jego terenie można prowadzić ornitologiczne obserwacje oraz podziwiać malownicze rozlewiska Narwi – jednej z najpiękniejszych i najciekawszych rzek przepływających przez tereny Polski.

Narwiański Park Narodowy możemy zwiedzać na wiele sposobów. Popularne są spływy kajakowe oraz wycieczki tradycyjnymi pychówkami, nie brak tu jednak i kładek, przygotowanych z myślą o turystach pieszych. Lista atrakcji czekających na terenie parku oraz w jego otulinie jest długa. Co wybrać?

Zwiedzanie Narwiańskiego Parku Narodowego najlepiej zacząć od atrakcji najważniejszej. Jest nią Kurowo – malownicza miejscowość, na terenie której mają swoją siedzibę władze parku. Siedziba Dyrekcji NPN mieści się w zabytkowym dworku, wokół którego rozciąga się zabytkowy park. Ma on ogromną wartość przyrodniczą, a spacer po jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. W pobliżu parku w Kurowie czeka ciekawa ścieżka przyrodnicza, czyli „Kładka wśród bagien”, której długość wynosi ok. 1 km. W trakcie spaceru po tej kładce zobaczymy m.in. trzcinowisko oraz turzycowisko, będziemy mogli się też nacieszyć pięknymi widokami na rzekę Narew i jej rozlewiska.