Teneryfa dla aktywnych – Góry Anaga

Góry Anaga to ciekawe trasy piesze, malownicze doliny raz lasy wawrzynowe, które na każdym z nas zrobią ogromne wrażenie. Jakimi skarbami może nas tu oczarować Teneryfa? Jakie atrakcje sprawiają, że wycieczki po tej części Wysp Kanaryjskich dostarczają nam tak wiele wrażeń?

Istnieje wiele powodów, dla których warto odwiedzić Góry Anaga. To jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, mogące się pochwalić przyrodniczym skarbami, piękną scenerią oraz doskonałymi warunkami do uprawiania turystyki pieszej. Na liście najważniejszych atrakcji, z jakimi możemy się tutaj spotkać, pojawiają się m.in. leśny tunel, punkt widokowy w Los Catalanes oraz kamieniste plaże w rejonie Punta del Hildago. Góry Anaga możemy też poznawać w trakcie wędrówki Ruta del Bosque Encantado – wspaniałą trasą turystyczną, dzięki której możemy zobaczyć najpiękniejsze lasy w tej części Teneryfy. Kolejną atrakcją, na którą warto postawić, jest Taganana i zaczynający się w niej szlak turystyczny, znany jako Camino de las Vueltas. Kolejnym szlakiem, pozwalającym na odkrywanie najpiękniejszych zakątków Gór Anaga, jest Sendero de los Sentidos (Szlak Zmysłów), którego dumą jest punkt widokowy Mirador del Lano de Los Loros. Warto wybrać się też na Cruz de Taborno – najwyższy szczyt w Górach Anaga.

Jakie miejsca jeszcze warto odwiedzić? Na uwagę zasługuje miejscowość Cruz del Carmen oraz wioska Chinamada, mogąca się pochwalić domami wydrążonymi w skałach. Podczas wycieczki po Górach Anaga zobaczymy też wspaniałe lasy wawrzynowe, będące cenną pamiątką po lasach rosnących tutaj już 20 milionów lat temu. Dawniej pokrywały one spore obszary północnej i południowej Afryki, dziś są przyrodniczym unikatem, z którego Teneryfa może być dumna. Jedno jest pewne- spacery w takiej scenerii na każdym z nasz robią wrażenie, a wycieczki po górskiej części Teneryfy na długo zapiszą się w naszej pamięci.