Bieszczady – dlaczego nas tak przyciągają?

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady – to jedno z popularniejszych haseł, kiedy mamy dość. Chciałoby się wówczas po prostu wyjechać w Bieszczady. Czy nadal są dzikie? Czy nadal magiczne?

Bieszczady przyciągają nas w niezwykły sposób. Nie są przecież bardzo wysokie. Wystarczająco jednak, by odnaleźć tam szlaki o całkiem niezłej trudności. Jeśli chodzi o turystykę górską, z pewnością jest duże pole manewru. Szlaków jest całe mnóstwo.

Mówiło się przed laty, że Bieszczady są dzikie, dlatego nas przyciągają. W letnią porę, zwłaszcza w weekend, na popularniejszych szlakach dzikości raczej nie odnajdziemy. W Bieszczady jeździ coraz więcej ludzi. Czy to oznacza jednak, że nie mamy tam wytchnienia? Bieszczady z wyglądu są dzikie same w sobie. Znajdziemy też wiele takich szlaków, gdzie nie będziemy spotykać się zbyt często z innymi ludźmi.

Spokój, dusza. W Bieszczadach możemy nadal odnaleźć ukojenie. Może zatem warto spakować cokolwiek i ruszyć w południowo-wschodnią część naszego kraju? Posłuchajcie Bieszczadzkich Aniołów Starego Dobrego Małżeństwa. Od razu nabierzecie ochoty na taką wycieczkę.