Pamiętajmy też o historii!

Wycieczka w góry może kojarzyć się z koncentrowaniem się na tym, co tu i teraz. Można to zrozumieć, aczkolwiek warto spoglądać na sytuację znacznie dokładniej.

Przykładem Tarnowskie Góry

Wystarczy zwrócić uwagę na tekst poświęcony historii Tarnowskich Gór. Jest to tekst, który niejako potwierdza, że koncentrowanie się jedynie na teraźniejszości to spora strata. Nie szukając innych przykładów, chodzi o miasto, które znalazło się na liście UNESCO. Co by nie mówić, jest to informacja, która wyraża bardzo dużo. Wspomniany tekst o Tarnowskich Górach to też świetny przykład tego, że wskazane jest poszukiwanie swego rodzaju kompromisu. Dobrze jest mieć wiedzę o historii, ale jednocześnie nie wolno zapomnieć o tym, co związane jest z teraźniejszością. W teorii proste, ale w praktyce chyba niekoniecznie.

Warte podkreślenia jest również to, że ten tekst nie ma na celu narzucania kierunku wyprawy. Można wręcz dodać, że liczy się coś znacznie ważniejszego – troska o świadomość. Kiedy człowiek nie zdaje sobie sprawy z otaczającej rzeczywistości, trudno mówić o podjęciu odpowiedniej decyzji. Krótko mówiąc, jest to nieświadome zdawanie się na szczęście. Oczywiście nie można też zapomnieć o własnych oczekiwaniach – ludzie są różni i co za tym idzie, nie wszystkim podoba się to samo.

Dobrze także pamiętać o tym, że przed wyjazdem warto jeszcze raz zastanowić się nad budżetem. Inflacja to temat, o którym mówi się od dłuższego czasu i co najważniejsze, jest to całkowicie zrozumiałe. Ceny rosną i prawdopodobnie w najbliższym czasie będą rosnąć dalej.