Jak aktywnie spędzić czas na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie kojarzone są zwykle z modnymi ośrodkami wypoczynkowymi i plażami, na których tak chętnie odpoczywają turyści z odległych zakątków świata. Pamiętajmy jednak, że ten archipelag może nas zaskoczyć silnymi kontrastami i bogatą ofertą wypoczynku. Dobrym przykładem może być tu Teneryfa – wyspa znana zarówno z gwarnych letnisk, jak i terenów wymarzonych dla amatorów pieszych wędrówek. Gdzie warto się wybrać?

Jednym z ciekawszych kierunków wycieczki po Teneryfie mogą się okazać Góry Anaga. To pasmo górskie kusi pięknymi widokami oraz gęstą siecią szlaków pieszych, dzięki którym możemy planować wędrówki tak, by dopasować je do swych preferencji oraz kondycji. Co możemy zobaczyć w górskiej części Teneryfy?
Góry Anaga leżą w północno-wschodnim krańcu wyspy i cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród miłośników aktywnego wypoczynku. Sierra de Anaga to piękne widoki, wulkaniczne krajobrazy i ciekawe szczyty, w gronie których wyróżnia się ten najwyższy – Cruz de Taborno (1024 m n.p.m.). Nie brak tu również ciekawych miejscowości, przy czym najlepszymi punktami wypadowymi w te góry są miejscowości Cruz del Carmen oraz Punta de Anaga. Wielu wrażeń może nam też dostarczyć pobyt w wiosce El Bailadero, z której również można urządzać górskie wyprawy. A jeśli chcemy połączyć plażowanie z możliwością podziwiania górskich widoków, docenimy miejscowość Punta del Hidalgo.

Jakie atrakcje warto odwiedzić w tych górach? Jedną z ważniejszych ciekawostek w tej części Teneryfy jest Mirador Pico del Ingles – jeden z najlepszych punktów widokowych w okolicy. Dobrym punktem widokowym może się też pochwalić miejscowość Los Catalanes, której podczas pobytu w Górach Anaga również warto poświęcić swój czas. Wszystkie te miejsca mają wiele uroku, a czas przeznaczony na ich odkrywanie dla nikogo nie będzie czasem straconym.

One thought on “Jak aktywnie spędzić czas na Wyspach Kanaryjskich?

Dodaj komentarz