„Zostaw dobry ślad”

Nie ulega wątpliwości, że na naszej planecie znajdziemy mnóstwo śmieci. Trudno też przypuszczać, aby w najbliższym okresie coś się miało wyraźnie zmienić. Niemniej nie oznacza to tego, że należy zaprzestać działania. Trzeba sprzątać i trzeba trafiać do świadomości innych.

Ważna akcja!

Za przykład mogą posłużyć choćby Tatry – znalezienie śmieci nie jest tam najtrudniejszym zadaniem. Ważne jest też to, że ruszyła rejestracja dla osób zainteresowanych sprzątaniem – sprzątaniem w związku z akcją „Czyste Tatry”. Pracę zaplanowano na 2 lipca! Warto również mieć na uwadze, że chodzi o poszukiwanie wolontariuszy (gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości). Istotne jest też to, że sprzątanie ma odbyć się po raz jedenasty – mamy wydarzenie ze sporą historią.

Hasło tegorocznego wydarzenia to „Zostaw dobry ślad”. Można powiedzieć, że jest to hasło, które świetnie odwzorowuje to, co się dzieje – kiedy ktoś śmieci, zostają swego rodzaju ślady i co by nie mówić, są to złe ślady. Można też dodać, że akcja „Czyste Tatry” ma pokazać, iż dbałość o czystość nie sprowadza się do słów.

Oczywiście znaczenie ma również trafienie do świadomości innych, ale zostawmy to – to temat na inny tekst.

Miasteczko ekologiczne

Dobrze też wiedzieć, że z akcją wiąże się miasteczko ekologiczne, czyli miejsce, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mieli szansę na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Wszystko odbywać się będzie na Górnej Równi Krupowej. Wiadomo też, że można mówić o podziale na strefę edukacji ekologicznej, gastronomiczną i Eko MeetUp.

Wydaje się, że zainteresowani powinni znaleźć coś dla siebie.