Wyjątkowe wyjazdy na narty – skiturowe, freeride’owe i freestylowe przygody

Jazda na nartach wcale nie musi się kojarzyć ze standardowymi zjazdami ze stoków i wytyczonych szlaków. Bo choć Polacy najpowszechniej wybierają właśnie ten rodzaj narciarstwa, praktyka pokazuje, że również nad Wisłą coraz większą popularność zyskują rozwiązania nieszablonowe, ekstremalne. Taki między innymi jest skitouring, do którego jednak niezbędny będzie odpowiedni sprzęt. Dlaczego? Nie czekaj i sprawdź już teraz!

  1. Jaki rodzaj nart wybrać?
  2. Wysokiej jakości narty podstawowym wyposażeniem.
  3. Pewny i sprawdzony wybór.

Narty skiturowe, podobnie jak narty backcountry i freestyle, wzbudzają zachwyt, pociągając za sobą wielbicieli turystyki zimowej. Trudno się temu dziwić, gdyż tego rodzaju narty zjazdowe daleko różnią się od klasycznego narciarstwa. Nieustannie przy tym pojawiają się pytania, czym dokładnie charakteryzuje się ta ekstremalna wersja sportów zimowych oraz czy jest dostępna dla każdego…

Jaki rodzaj nart wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego sprzętu konieczne jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: czego tak naprawdę oczekujemy od narciarstwa. Dzięki temu znajdziemy również swoją nową pasję! Pamiętajmy, że narty skitourowe przeznaczone są do zjazdów poza wytyczonymi szlakami, gdzie panują zmienne warunki terenowe i śniegowe. Nieco łagodniejszą wersją są narty freeride, gdyż styl ten dopuszcza korzystanie z innego transportu, np. wyciągów. Z kolei Narty freestyle poniekąd łączą ze sobą oba te ekstremalne zjazdy, dokładając do nich ewolucje wykonywane w snowparku czy w głębokim śniegu w backcountry.

Wysokiej jakości narty podstawowym wyposażeniem

W związku z tym, że na nartach skiturowych przyjdzie nam się zmagać ze zmiennymi i nierzadko trudnymi warunkami, wybrane modele nart muszą cechować się najwyższą jakością i starannością wykonania. Powinny być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, gwarantując bezpieczeństwo podczas zjazdów. Co istotne, dokładnie takie produkty dla początkujących i zaawansowanych narciarzy proponuje polski Sklep Majesty.

Pewny i sprawdzony wybór

Niezależnie czy przygotowujemy się do zjazdów z wyznaczonego szlaku i stoku, czy też planujemy ekstremalne narty freestyle, zawsze stawiajmy na profesjonalny sprzęt. Jedynie on da nam pewność, że zabawa przebiegać będzie bez zakłóceń i co najważniejsze: bezpiecznie. A ma to szczególne znaczenie, gdy naszym celem jest np. freeride. Wspomniany sklep https://sklep.majestyskis.pl jest więc naturalnym kierunkiem, o czym szybko przekonamy się sami…