Szczawnica i jej spacerowa promenada nad Grajcarkiem

Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym, które być może nie wszystkim nam jest dość dobrze znane.

Miejscowość położona jest w województwie małopolskim, co osobom lubiącym posługiwać się narzędziem, jakim jest samochodowy GPS, sugerować może bliskość przepięknego, polskiego Krakowa.

Promenada nad Grajcarkiem – ciekawostka ze Szczawnicy

Szczególnym wyróżnikiem Szczawnicy, jest na pewno promenada nad Grajcarkiem. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Grajcarek jest potokiem, który stanowi dopływ samego Dunajca, a w gminie Szczawnica, znajduje się jego ujście. Wydaje się, że fakt ten zasługuje na naszą szczególną uwagę oraz zainteresowanie turystów, odwiedzających powiat nowotarski.

Często jest tak, że nie doceniamy tego co mamy, a zatem dostarczanie nowych informacji oraz odświeżanie zapomnianych już dawno faktów, ma swój właściwy sens, przydatny i pożyteczny dla nas wszystkich. Szczawnica, jest uzdrowiskiem, ponieważ wspomniany przez nas wyżej potok, stworzył specyficzny, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat, jaki wpłynąć może na ogólną poprawę jakości naszego zdrowia, a w szczególności pracę górnych dróg oddechowych.

W portalu https://www.eszczawnica.pl/ znajdziesz jeszcze więcej interesujących artykułów o Szczawnicy i okolicznych atrakcjach turystycznych.

Co jeszcze warto wiedzieć o promenadzie nad Grajcarkiem

Promenada nad Grajcarkiem, jest miejscem, które na pewno warto jest odwiedzić w Szczawnicy. Ujście potoku, znajduje się przy skale Kotuńka. Nie sposób jest jej nie zauważyć wjeżdżając do miasteczka, ponieważ stanowi ona jeden z jego punktów orientacyjnych.

Promenada, czynna jest całą dobę, co sprawia, że o każdej porze dnia i nocy, możemy korzystać z jej dobrodziejstw i uroków, dostępnych dla turystów oraz mieszkańców Szczawnicy, przez okrągły tydzień. Adres promenady, który powinien ułatwić osobom zainteresowanym, bezpośrednie dotarcie na miejsce to: Nad Grajcarkiem 51, 34-460 Szczawnica.