Przyrodnicze skarby USA – Góry Guadalupe

Piękne krajobrazy oraz niezwykłe skarby natury to główne powody, dla których warto odwiedzić USA. Wycieczki po tym kraju, coraz chętniej organizowane i przez polskie biura podróży, są ciekawym sposobem na poznawanie przyrodniczych skarbów tej części świata. W gronie tych przyrodniczych atrakcji, którymi USA mogą zadziwić każdego, znalazły się wspaniałe Góry Guadalupe, objęte ochroną jako park narodowy. Co warto zobaczyć w czasie wycieczki po ich terenie?

Góry Guadalupe to przede wszystkim piękne krajobrazy, którymi kuszą tereny leżące na granicy Teksasu i Nowego Meksyku. Tutejszy krajobraz sprawia, że wycieczki po terenie USA stają się wyjątkowym doświadczeniem, a ukształtowanie powierzchni przyciąga na ten teren miłośników aktywnego wypoczynku. W planowaniu podróży po tych niezwykłych górach pomagają coraz chętniej biura podróży, które służą i dobrą radą, i profesjonalnymi usługami przewodnickimi. A gdzie turyści najchętniej wybierają się w czasie wycieczek po tym ciekawym parku?
Góry Guadalupe to zakątek, na terenie którego atrakcji i miejsc niezwykle atrakcyjnych nie brakuje. Czekają tu liczne trasy piesze oraz kempingi, stanowiące najlepsze punkty wypadowe dla miłośników górskich wypraw. Ważnym celem dla piechurów jest Pine Springs oraz tzw. „psi kanion” , który przyciąga ciekawą trasą. Warto też zwrócić uwagę na pamiątki, które pozostały po pojawiających się tu w XIX wieku osadnikach. Dawne stacje dyliżansów stanowią grupę zabytków niezwykle interesujących. Domy pionierów oraz rancza, których historia sięga połowy XIX wieku, są kolejnymi atrakcjami na terenie tego pasma górskiego.

Warto pamiętać, że góry te są dość dzikie, zatem każda wycieczka po ich terenie wymaga starannego przygotowania. Ważne są i mapy, i wygodne obuwie. Najważniejsza jest jednak kondycja, dzięki której można bez problemów wędrować tutejszymi szlakami.