Najpiękniejsze miejsca górskie w Polsce, które warto odwiedzić

Planując urlop w górach każdy chce udać się do najpiękniejszego miejsca. Dlatego przed wyjazdem w góry warto poznać miejsca górskie, które warto odwiedzić. Oczywiście w Polsce takich miejsc nie brakuje. Warto o tym wiedzieć i warto te miejsca poznać.

Co warto zobaczyć będąc w górach?

1. Bieszczady

Na pewno w Bieszczadach można zaznać ciszy i spokoju. W tym miejscu wręcz koniecznością jest, aby odpocząć od zgiełku miasta. Turyści w Bieszczadach mogą nacieszyć się wieloma atrakcjami. Przez branżowy portal turystyczny www.ktoredy.pl szczególnie wyróżnione są takie miejsca jak jak Hyrlata, Bukowie, Połonian Caryńska i wiele innych pięknych miejsc.

2. Tatry

Myśląc o polskich górach najczęściej na myśl przychodzą nam właśnie Tatry. To tutaj można zobaczyć Morskie Oko, wejść na Giewont, czy też skorzystać z kolejki górskie jna Kasprowy Wierch.

3. Beskid Śląski

Udając się do Beskidu Śląskiego na pewno mamy zagwarantowane piękne widoki. Znajduje się tutaj m.in. Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Będąc tutaj warto także odwiedzić skocznię narciarską – tak, to właśnie tutaj znajduje się Wisła Malinak w Wiśle. Jest to skocznia narciarska mocno związana z Adamem Małyszem.

4. Łysa Góra – Góry Świętokrzyskie

Okolice w tym obszarze są bardzo atrakcyjne turystycznie. Można tutaj znaleźć Park narodowy. Na tych terenach znajdują się także takie miasta jak Sandomierz, Pacanów, czy też Kielce. Na pewno jest więc tutaj sporo miejsc do zwiedzania.

5. Karpacz

Na pewno wszystkie osoby, które lubią wycieczki górskie piesze, wręcz koniecznie muszą odwiedzić Karpacz. To tutaj można znaleźć wiele pięknych miejsc widokowych, a także Śnieżkę. Niedaleko Snieżki znajdują się z kolei inne atrakcje. Mowa tutaj o Kociole Małego Stawu, muzeum zabawek, czy też świątyni Wang.