Babiogórski Park Narodowy u szczytu gór

100 tysięcy. Krok za krokiem, ze wzrokiem wpatrzonym w cuda otaczającego świata. Jeden kwiat, jedno drzewo, robi różnicę, lecz czy ze wszystkiego zdajemy sobie sprawę? Co czyni pewne miejsca wyjątkowymi? Dlaczego warto poznawać przyrodę i jak ją poznawać?

Babiogórski Park Narodowy znajduje się w malowniczej Małopolsce, turyści mogą zwiedzać i poznawać to miejsce dzięki specjalnie wytyczonym ścieżkom. A co na nich spotkają? Na pewno niezapomniane wspomnienia, bo przyroda się zmienia, ona nie stoi w miejscu i nie czeka, ewoluuje. Dlatego warto. Można tu dostrzec różne gatunki ssaków m.in. niedźwiedzia brunatnego oraz krewnego popularnego kanapowca, czyli nikogo innego jak rysia. Park jest ostoją dla wielu gatunków zwierząt. Idealnym miejscem do spokojnych wędrówek i spacerów.

Dzięki trasom można dotrzeć na Babią Górę, podziwiać swoistą wizytówkę tego parku. Nie zabraknie również aspektów edukacyjnych zarówno w formie stacjonarnej jak i terenowej. Warto znaleźć się u stóp Babiej Góry spojrzeć i poczuć.